| |

Najważniejsze przyczyny zgonów

Na charakter zachorowalności dzieci w okresie małego dziecka rzucają światło powody hospitalizacji dzieci w tym wieku. Najczęstszą przyczyną leczenia w szpitalach są choroby zakaźne, choroby narządu trawienia i dróg oddechowych oraz urazy i wypadki.

Najważniejsze przyczyny zgonów w tym okresie związane są z choro- bania zakaźnymi, chorobami narządu oddechowego, urazami i wypadkami.

W wieku przedszkolnym, w którym dziecko styka się ze zbiorowiskiem dzieci, choroby zakaźne wysuwają się na plan pierwszy w patologii tego okresu. Najczęstszą przyczyną zgonów stają się urazy i wypadki, których szczególne nasilenie zdarza się między 3 a 6 rokiem życia, zwłaszcza u dzieci mających trudności w przystosowaniu.

Specjalną opieką lekarsko-higieniczną winny być otaczane przedszkola, aby nie stały się „wylęgarnią” chorób zakaźnych. Zwiększenie odporności ogólnej poprzez szczepienia, ochrona przed zakażeniem, badanie przyczyn wypadków — to najważniejsze zadania opieki nad dzieckiem w okresie małego dziecka i przedszkolnym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *